Чт, 18 Кві 2024, 08:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Професійно технічне училище       № 12 м. Бердичева

Меню сайту
Категорії розділу
Життя училища [82]
Події, що стались в житті училища
Електронні видання [3]
Електронні видання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія становлення училища

Історія становлення училища

        Середина сімдесятих 20-го століття стала для виробничого об'єднання ім. Ілліча періодом значного трудового піднесення. Підприємство працювало з повним навантаженням, у три зміни. Щодня біля його воріт з усіх усюд чекало розвантаження чимало трейлерів з сировиною, а біля складів інші вже завантажувались готовою продукцією. На той час шкіроб'єднання вважалося одним з найбільших у колишньому Радянському Союзі. Тут працювало майже три тисячі робітників. Тому питання оновлення кваліфікованих кадрів набуло певної актуальності. Підготовка молодих робітників безпосередньо на робочих місцях вже не могла задовольнити зростаючі потреби виробництва. Саме тоді й з'явилася ідея створення навчального комбінату з підготовки робітничих кадрів для свого підприємства. Очевидно, що ця ідея спала на думку колишнім керівникам підприємства зовсім не випадково. Є тут певне коріння. За свідченням ветерана праці Михайла Родіоновича Хапана в далеких довоєнних, а точніше тридцятих роках при шкірзаводі працювало фабрично-заводське училище, яке готувало робітничі кадри на 3 факультетах: електромеханічному, по виробництву твердих шкір та по виробництву м'яких шкір. І все ж у процесі підготовки відповідної документації і безпосереднього будівництва остаточно визріла думка і переконання в тому, що підготувати сучасного висококваліфікованого робітника можна лише в системі професійно-технічної освіти. І ось Державний комітет Ради Міністрів України по профтехосвіті і Міністерства легкої промисловості УРСР наказом за № 19/45 від 10 лютого 1977 р. та Житомирське обласне управління профтехосвіти наказом за № 15 від 22 лютого прийняли рішення про відкриття у м. Бердичеві міського професійно-технічного училища з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітників для виробничого шкіряного об'єднання ім. Ілліча. За цей час уже завершилось будівництво навчального корпусу, виробничих майстерень та гуртожитку. Здійснено перший набір (одна група).
        А 20 березня 1977 р. ПТУ № 12 розпочало своє функціонування. Воно стало єдиним в СРСР училищем за профілем підготовки виробничих кадрів для шкіряної промисловості. Перше керівництво, яке розпочало життєдіяльність училища, було призначено у складі: директор — Веретенніков Іван Іванович; заступник з навчально-виробничої роботи — Негретова Надія Мефодіївна; заступник з навчально-виховної роботи — Кучерук Микола Олексійович; старший майстер — Охтаренко Дмитро Григорович; керівник військової підготовки — Гашев Микола Олексійович; керівник фізичного виховання — Лук'янюк Валерій Юхимович; помічник директора з адміністративно-господарчої роботи — Шарацький Микола Миколайович; головний бухгалтер — Никанорова Тамара Григорівна. А першим майстром виробничого навчання стала Білоусова Ядвіга Нарцисівна.
        З 1 вересня 1977 р. училище здійснює свій перший повноцінний набір в групи переважно шкіряного спрямування: контролерів сировини та напівфабрикатів, витягальників шкір, колористів-алретурників, лаборантів. З 1 вересня 1978 р. училище вже розпочинає підготовку робітничих кадрів з наданням середньої освіти. Цю ділянку роботи доручено Кузнєцовій Ларисі Федорівні. Удосконалюється навчально-матеріальна база. Розширюється перелік професій. Розпочинається підготовка складальників взуття, в'язальниць верхнього трикотажу та полотна, операторів швейного устаткування, швачок.
        За 30 років свого існування училище підготувало майже 7000 кваліфікованих робітників для підприємств легкої промисловості та сфери побуту. Випускники училища працюють на підприємствах Бердичева, Житомира, Києва, Одеси, Івано-Франківська, Харкова, Львова, Миколаєва, інших ми за її межами. 150 учнів-випускників отримали дипломи з відзнакою. Майже 350 з них продовжили навчання в середньо-технічних та вищих навчальних закладах і стали високоосвіченими спеціалістами не лише у своїй справі, а й у інших сферах діяльності. Працівниками правоохоронних органів та юстиції стали Машкевич Віктор, Станчев Геннадій, Король Олег, Вознюк Леонід, Гонтаржевський Володимир, військовослужбовцями — Фомін Віктор, Перехрестюк Петро, Кремінський Борис, Леоріт Микола, Поліщук Сергій, Маєвський Ігор. Здібним музикантом став Білан Олександр, художником — Гаврилюк Роман. Роблять перші, але впевнені кроки на літературній ниві Щерба Тетяна та Щіпанська Оксана. Успішними підприємцями та бізнесменами стали Дзигель Юрій, Чернецький Андрій, Холоднюк Людмила, Омеляненко Ігор, Лакизюк Олександр. Спеціалістом у фінансовій сфері став Синицький Валерій. Пов’язали свою подальшу долю з педагогічною працею Самплавська (Березовка) Жанна, Сергієнко Любов, Ганоль Тетяна, Климчук (Іваник) Наталія. Залишились вірними вперше обраній професії, продовживши освіту у вищих та середньо-технічних навчальних закладах і стали спеціалістами вищого рівня Яремчик Юлія, Войтюк Любов, Янчук Лариса, Ольхов Володимир, Вахніцька Наталія, Лук’янюк Олена, Симон Вікторія, Артемова Ольга, Петречук Оксана та багато інших.
        Протягом всіх років в училищі значна увага приділялася розвитку високих естетичних смаків, художній творчості та фізкультурі й спорту. В 1990 р. колективу художньої самодіяльності училища було присвоєно звання народного. Духовий оркестр, вокально-інструментальний ансамбль «Сузір'я», вокальний ансамбль «Слов'яночка», сімейний колектив Скрицьких, фольклорний колектив постійно посідали чільні місця на обласних оглядах, ставали переможцями та лауреатами. І в цих досягненнях велика заслуга керівників художньої самодіяльності Тетьоркіна Анатолія Григоровича та Скрицької Світлани Едуардівни.
        За всі роки діяльності училище не отримало жодної претензії від підприємств щодо недостатньої підготовки робітничих кадрів. За всіма цими здобутками випускників стоїть дружний, професійний, творчий та працелюбний колектив. Це 11 викладачів та 16 майстрів виробничого навчання. Безумовним лідером, взірцем високої професійності та відданості своїй справі для своїх колег протягом 80-х вчителька РСФСР Пашина Галина Павлівна. Під її керівництвом на базі училища працювала обласна школа передового досвіду, проведено республіканський семінар вчителів російської мови та літератури. Кабінету, в якому працювала Галина Павлівна, за підсумками республіканського огляду-конкурсу було присвоєно 3 місце в Україні. За звитяжну працю Галина Павлівна була нагороджена медалями «За трудовое отличие» та «Ветеран праці», почесною грамотою Держкомітету ПТО УРСР, занесена на обласну Дошку пошани, обиралась делегатом 5 з'їзду вчителів України та депутатом міської ради. Зразком професійного ставлення до своєї справи завжди були викладачі: Тройченко Анатолій Кузьмич — ринкова економіка; Яновська Любов Ісаківна — спецтехнологія; Кордонець Неля Іванівна — спецтехнологія; Романчик Валентина Павлівна — українська мова та література, а також майстри виробничого навчання: Долгій Ядвіга Антонівна; Павелко Реґіна Альфредівна; Шевчук Марія Олексіївна; Панова Маргарита Дмитрівна та багато інших.
        Вагомий внесок у становлення, в підготовку кваліфікованих робітників, у розвиток матеріальної бази в забезпечення повноцінної життєдіяльності училища зробили: Тишковець М.Г. — генеральний директор ВШО ім. Ілліча; Пасько О.С. — заступник генерального директора з капітального будівництва; Петренко О.Ф. — директор рукавичної фабрики; Мозер Г.Е. — директор взуттєвої фабрики «Крок» м. Житомира; Осинський В.М. — директор швейної фабрики. Але в зв’язку з перебудовою та економічними змінами в країні училище перекваліфіковується із шкіряного виробництва на професії легкої промисловості та сфери побуту. Училище включає в себе два корпуси: навчальний (куди входять 8 кабінетів для теоретичної підготовки) та виробничий (де знаходяться 6 майстерень з відповідним обладнанням).
        У 2013 році училище успішно пройшло атестаційну експертизу на предмет проведення професійної та загальноосвітньої підготовки. На сьогоднішній день навчання здійснюється в основному за слідуючими напрямками:

  • кравець; закрійник на базі 9-11 класів з терміном навчання відповідно 3 роки та 1,5 роки. Підготовка з даних професій здійснюється у швейних майстернях, які відповідають згідно існуючим стандартам;

  • перукар; візажист на базі 9 класів з терміном навчання 3 роки;

  • кухар на базі 11 класів з терміном навчання 1,5 роки;

  • кухар; офіціант на базі 9 класів з терміном навчання 3 роки.


        Майстерня кравців нараховує 15 швейних машин та по 1 петельній та обметувальній машині, а також має свої гладильні місця. Світла простора майстерня кравців має 17 швейних машин, зигзагоподібну, петельну та обметувальну машини. Реконструкція ще однієї майстерні, яка була зроблена власними силами дала змогу відкрити швейно-трикотажну професію, що дало змогу додаткового набору на базі 9-11 класів.
        Власними силами були створені закрійна майстерня, майстерня перукарської справи, перукарсько-візажна майстерня, лабораторія кухарів, кабінети «Організація виробництва» та «Технологія приготування їжі». Закрійна майстерня теж має свою повноцінну матеріальну базу, яка включає в себе 10 швейних машин, петельну машину та 2 столи для розкрою. До речі, в навчально-виробничих майстернях учнями училища виконуються не тільки тематичні програми, а й індивідуальні замовлення по виготовленню швейних та взуттєвих виробів для танцювальних, хорових колективів міста, шкіл, шкіл-інтернату. В світ краси і модельної зачіски вас запросить професія перукар. В прекрасній, зі смаком оформленій майстерні, де є все необхідне, учні зможуть навчатися після 11 класів з терміном навчання 1 рік. Чимало зусиль було прикладено працівниками училища для створення нових кабінетів: кабінету охорони праці; моделювання та конструювання одягу та кабінету перукарської справи. На сьогоднішній день проведена реконструкція та необхідний ремонт комп'ютерного класу, що відповідає стандартним вимогам. Розроблена вся необхідна документація для проходження ліцензування з професій оператор комп'ютерного набору; конторський службовець. Єдина проблема в отриманні та встановлення відповідного обладнання.
        Ми працюємо на перспективу і на ті професії, які користуються попитом. Тому проводяться роботи по створенню матеріальної бази для ліцензії професій «кухар; офіціант; бармен». Крім того, училище про ліцензовано з професій: - демонстратор одягу і зачісок; - гувернер; - продавець продовольчих та непродовольчих товарів. В училищі існує бібліотека та читальний зал, в якому учні можуть отримати необхідні книги, займатися самопідготовкою, ознайомитися з періодичним виданням. Бібліотечний фонд складає 12 тис. 700 примірників.
        Значна увага приділяється в училищі виховній роботі. З метою організації дозвілля та зайнятості учнів в училищі організовуються екскурсії, проводяться вечори відпочинку, огляди-конкурси між групами, працюють гуртки художньої самодіяльності, такі як фольклорний колектив «Надвечір'я», вокальний ансамбль «Слов’яночка», вокально-танцювальна студія «Тінейджер» та Театр Мод «Стиль». Ці гуртки залюбки відвідують 50 % учнів і результатом цього є перемоги на обласних оглядах художньої самодіяльності та КВН.
Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930